Virality

Dongfeng Shopping Mall, Čína

To musíte vidieť: Obchodné centrá a nákupné domy ako z neuveriteľného sci-fi!

Ako viete, aj u nás sa stavajú moderné nákupné centrá a obchodné domy, ktoré sú v znamení najnovšej architektúry a technológií. Keď si ale pozriete nasledujúcich 10 fotografií a ukážok zo svetových nákupných domov a obchodných centier, určite nebudete veriť vlastným očiam. Na rozdiel od tých slovenských vyzerajú úplne inak, ako z nejakého sci-fi filmu. Niektoré by sme určite radi videli aj u nás na Slovensku!

Čítať ďalej
Abraj Al Bait

10 výhľadov z najvyšších mrakodrapov a stavieb sveta

Počas 20. storočia zaznamenalo stavebníctvo obrovský boom a vzniklo viacero zaujímavých mrakodrapov aj iných stavieb, napríklad Empire State Building alebo most Golden Gate. My vám dnes prinášame sériu zaujímavých záberov, ktoré vznikli na vrchole týchto stavieb a to po celom svete. Niektoré výhľady sú naozaj dychberúce a vy sa nimi môžete teraz pokochať spolu s nami. Čo vravíte, krásne, že?

Čítať ďalej
schodisko

Fotograf cestoval po Nemecku a fotil schodiská. Z týchto záberov sa vám určite zakrúti hlava!

Christian Richter je nemecký fotograf, ktorý posledných 5 rokov strávil cestovaním po krajine a fotografovaním zaujímavých budov a ich interiérových alebo exteriérových architektonických prvkov. Náš dnešný článok sa zameriava na schodiská – moderné, farebné, ale aj tradičnejšie, ktoré prinášajú skvelý pohľad na svet a život všeobecne. Nám sa občas až zakrútila hlava pri dlhšom pozeraní na ne. A čo vám? 🙂

Čítať ďalej
Knižnica v tvare kvetu

Toto sú najkreatívnejšie knižnice, aké ste kedy videli. Tá druhá je ideálna pre knihomoľov!

Predstavíte si pod pojmom knižnica fádny a nezáživný kus nábytku s jednotvárnymi vodorovnými poličkami? Tak potom máme pre vás prekvapenie a príjemné – na svete je totiž oveľa viac rôznych druhov zaujímavých knižníc a niektoré nápady sú originálne a veľmi výnimočné. Čo tak knižnica v tvare stromu, kresla, schodov alebo lampy aj s osvetlením? Pozrite sa, čo všetko existuje pre knihomoľov.

Čítať ďalej
Bývanie vo Švajčiarsku

12 izieb z celého sveta s takým výhľadom, že budete mať chuť hneď sa nasťahovať

Každý byt s krásnym výhľadom je vždy žiadaný, či už ide o bývanie v meste alebo niekde priamo v prírode. Dnes sa pozrieme na 12 zaujímavých izieb z celého sveta, ktorých výhľad je nie krásny, nie zaujímavý, nie drahý – ale jednoducho úžasný a dychberúci! Pozrite sa, ako to vyzerá, ak bývate na exotickom ostrove, priamo v centre New Yorku alebo vo Švajčiarsku s výhľadom na Alpy! Nechcete sa presťahovať?

Čítať ďalej
Rozprávková detská izba

Otec strávil 18 mesiacov tým, že prerobil detskú izbu na rozprávkovú krajinu. Výsledok je úžasný!

Každé dieťa, no najviac dievčatá, by chceli mať detskú izbu v štýle rozprávok. Jeden otec, ktorý by zrejme ašpiroval na titul „otec roka“, sa podujal tento sen svojej dcére vyplniť. Strávil s tým 350 hodín počas celkovo 18 mesiacov a minul na to viac ako 4 tisíc € – ale výsledok rozhodne stojí za to! Pozrite sa spolu s nami, ako to vyzerá v takejto rozprávkovej izbe a čo všetko takáto „rekonštrukcia“ zahŕňala!

Čítať ďalej
Kostol so skate parkom a grafity

Neuveriteľné: 100 ročný kostol prerobili na skatepark s farebnými grafitmi!

Historické kostoly si predstavujeme ako miesta plné ticha, stredovekej krásy a „nábožnej“ atmosféry. V Španielskom mestečku Ilanera to však tak úplne neplatí – La Iglesia Skate sa v spolupráci so spoločnosťou Red Bull a pouličným umelcom Okuda San Miguelom rozhodlo spraviť z kostola moderný skatepark. Aby toho nebolo málo, interiér zdobia pestrofarebné grafity. Pozrite sa spolu s nami, ako to tam vyzerá.

Čítať ďalej