Nehnuteľnosti

Katasterportal

Katasterportál – online informácie z katastra

Katasterportál je názov webového portálu, ktorý funguje v podstate ako online služba pre každého, kto nechce ísť osobne na Katastrálny úrad, po novom už katastrálny odbor na Okresnom úrade. Čo všetko ponúka táto webová služba pre verejnosť a občanov?

Čítať ďalej
Realitné kancelárie

Využili sme služby realitky – aké sú realitné kancelárie?

Realitné kancelárie pôsobia na realitnom trhu už pomerne dlhú dobu, prakticky už 25 rokov, odkedy sa umožnilo osobné vlastníctvom a začal sa budovať trh nehnuteľností. Začiatky boli naozaj rôzne, ale dnes už každá realitka funguje na absolútne profesionálnej úrovni.

Čítať ďalej
Projekty rodinných domov

Projekty rodinných domov poskytujú veľké možnosti

Rozmýšľate či si vybrať projekt na mieru alebo zvoliť radšej niektorý katalógový? Hoci sa to tak nemusí zdať na prvý pohľad, aj katalógové projekty dnes poskytujú veľa možností, ako si vybrať bývanie podľa svojho sna a zároveň dostať projekt v adekvátnej cene.

Čítať ďalej

Prenájom alebo kúpa bytu? Poradíme Vám!

Rozhodujete sa, či si kúpite byť alebo si ho prenajmete? Skúsime vám poradiť, ale konečné rozhodnutie závisí vždy na vás a je dôležité vedieť, akú najbližšiu budúcnosť plánujete a či sa chcete napevno usadiť, alebo naopak, chcete určitú voľnosť.

Čítať ďalej
Kúpa bytu na hypotéku

Kúpa bytu na hypotéku – postup ako na to

Hypotéka na byt sa dá získať vo viacerých bankách, či už ide o tie väčšie ako sú ČSOB, VÚB alebo Slovenská sporiteľňa, prípadne aj menšie ako napríklad mBank. Ako postupovať, ak si chcete kúpiť byt cez hypotekárny úver a aké podmienky musíte splniť?

Čítať ďalej
Bývanie na vidieku

Bývanie na vidieku alebo v meste?

Neviete sa rozhodnúť, či je lepšie bývanie v meste alebo radšej na dedine na vidieku? Porovnanie je veľmi náročné, pretože veľkú úlohu zohráva najmä individuálna situácia každého človeka. Na druhú stranu, bývať na vidieku je úplne iná káva ako bývať v meste.

Čítať ďalej
Ako kúpiť byt

Ako kúpiť byť a na čo nezabudnúť

Kúpa bytu podobne ako aj všeobecne kúpa nehnuteľnosti prináša so sebou určité zákutia a riziká, ktoré môžu byť pre neskúseného človeka občas zdrojom rôznych problémov a nepríjemností. Ak chce vedieť, ako kúpiť byt bez týchto nepríjemností, tu je náš krátky návod.

Čítať ďalej
Predaj stavebných pozemkov

Predaj stavebných pozemkov – na čo si dať pozor

Pozemky na predaj dnes ponúkajú stovky realitných kancelárií a tisícky súkromných majiteľov. Kúpiť pozemok však nie je to isté ako kúpiť v obchode dve kilá zeleniny, pretože tu ide o rozhodnutie o tom, kde bude človek bývať. Zvážiť teda treba naozaj dôkladne všetko.

Čítať ďalej