Záhrada

Vozík na hadicu

Je vozík na hadicu zbytočný alebo užitočný? Pozreli sme sa na zopár modelov

Zavlažovanie záhrad je dôležité no každý sa skôr či neskôr stretne s tým, že si bude musieť vybrať, ako využiť vodu v záhrade, ale aj okolo domu. Základom je distribúcia vody cez hadicové systémy. Čo však robiť, ak máte hadíc okolo domu priveľa a robia neporiadok?

Čítať ďalej
Starostlivosť o živý plot

Starostlivosť o živý plot – rýchly návod

Živý plot má viacero výhod oproti klasickému oploteniu – je prirodzenejší, je skvelý vetrolam, pôsobí a aj je ekologický, no najmä je útulný a upokojujúci pre celú záhradu. Aký živý plot si ale vybrať aby bola starostlivosť o neho relaxom a nie nočnou morou? A ako sa oň starať?

Čítať ďalej
Záhrada vo svahu

Záhrada vo svahu ponúka veľké možnosti pre kreativitu!

Záhrada je priestor, ktorý by mal primárne slúžiť na regeneráciu a oddych, čo ale zahŕňa aj aktívny odpočinok. Čo však robiť v prípade záhrady vo svahu? Je možná buď úprava svahu v záhrade, alebo opačný prístup – vyťažiť z nerovnomerného terénu jeho najväčšie výhody.

Čítať ďalej
Betónový plot

Betónový plot a jeho stavba – sú lepšie tvárnice alebo platne?

Betónové ploty sa začínajú dostávať čoraz viac do popredia a je to zásluhou najmä zjednodušenia ich výstavby. Za všetkým treba hľadať betónové prefabrikované platne, ktoré sa veľmi rýchlo a jednoducho montujú. Nezavrhujte ale ani tradičný betónový plot!

Čítať ďalej
Bazény Mountfield Azuro

Sú bazény Mountfield Azuro dobrá voľba?

Bazény do záhrady dnes už vôbec nie sú synonymom luxusu, pretože si ich môže dovoliť čoraz viac ľudí. Ne je to spôsobené len tým, že ich príjmy stúpajú, ale aj tým, že na trhu sú viaceré riešenia dostupné v najlepšom pomere kvality a ceny. Ako napríklad bazény Azuro.

Čítať ďalej
Zapustený bazén

Nadzemný bazén alebo zapustený bazén?

Záhradné bazény už patria medzi bežnú súčasť vybavenia každého rodinného domu. Či už ide o lacné bazény alebo drahšie modely, je viac možností na výber a to podľa peňaženky ako aj priestorových možností. Ako si vybrať najlepšie s ohľadom na všetky kritéria?

Čítať ďalej
Ako siať trávu

Ako siať trávu – tipy a triky

Kto chce mať dokonalý trávnik, musí začať už pri jeho pokladaní. Dôležité je vedieť teda nielen správne kúpiť trávové semená, ale aj vedieť, kedy siať trávu a ako správne siať trávu. Nie je to len jednoduché rozhodenie semien do priestoru a neplatí, že sa to dá robiť hocikedy.

Čítať ďalej
Záhradný domček

Záhradný domček na náradie musí mať každý kutil

Máte doma kosačky na trávu, skrutkovače, rôzne sady náradia, píly, ručné náradie, nožnice na konáre, nožnice na trávu a nemáte ho kde uskladniť? Nečudo, pretože v tomto prípade už len bežný kufrík na náradie určite nestačí. Práve preto sú vhodné domčeky na náradie.

Čítať ďalej