Pomocník každej gazdinky – multifunkčný kuchynský robot

Multifunkčný kuchynský robot je pomocníkom do každej kuchyne. Uľahčí prípravu každodenných jedál. Z varenie a pečenie sa stane zábava. Vyberte si svojho nového pomocníka podľa svojho gusta.

4.8/5 - (13 votes)

Pomocník ktorého si každá gazdinka zamiluje už pri prvom použití, očarí Vás svojou všestrannosťou, výkonom a v neposlednom rade aj svojim dizajnom – kuchynský robot. Kuchynský robot je pomocník ktorého ocenia tak ako profesionálny kuchár či pekár, tak aj gazdinka čo vyvára a vypeká svojim blízkym s láskou. Potrebujete vyšľahať sneh z bielkov, pripraviť zmes na koláč či zamiesiť cesto na domáci chlebík? Ste milovníkom zdravej stravy no nechce sa vám krájať zelenina? Milujete smoothie a čerstvé ovocné šťavy no je s tým veľa práce? Ušetrite svoj čas a prenechajte túto prácu na kuchynského robota, ktorý to urobí za Vás a vy si popri tom vychutnajte svoju kávičku.

Ako si vybrať toho správneho kuchynského robota

Ak ste sa rozhodli pre kúpu kuchynského robota, je dobré sa zorientovať v ich ponuke, keďže na trhu je obrovská ponuka. Vybrať si vhodného robota práve podľa vašej potreby môže byť fuška. Jedným z najdôležitejších parametrov je výkon robota, dôležitý je aj objem misy a funkcie ktoré daný robot má. No v neposlednom rade sa prihliada aj na počet rýchlostí a spôsob čistenia robota.

Výkon kuchynského robota

Čím väčší výkon tým toho kuchynský robot viac zvládne. Kuchynský robot s výkonom 1000W patrí už medzi „frajerov“ a zvládne toho naozaj dosť. Roboty s vyšším príkonom sú vybavené tiež stabilizátorom, ktorý udrží robota v pokoji aj pri vysokých otáčkach. Stabilite robota rovnako napomáha celokovová konštrukcia, ktorá je tiež zárukou dlhej životnosti. Určite sa oplatí zainvestovať do silnejšieho motora.

thumb_up Chcete si vybrať dobrú pekáreň na chleba na základe nezávislého porovnania? Pozrieť porovnanie

Objem misy

Veľkosť nádoby určuje, koľko toho môžete naraz pripraviť. Pri spracovaní cesta nie je práve ideálne robiť jednu várku na viac krát. Časom to môže byť otravné a tiež sa pri spracovaní viacerých dávok za sebou robot môže prehriať. Pre štvorčlennú domácnosť odporúčame voliť 4 a viac litrové nádoby.

Funkcie

Funkcie si vyberajte podľa toho na čo budete robota využívať. Dôležité je aj zistiť, čo má robot v základnej výbave, a či sa dané nadstavce a príslušenstvo dajú dokúpiť pre prípad že by ste ich časom potrebovali.

 • sekanie a krájanie
 • strúhanie
 • šľahanie
 • hnietenie – využijete pri príprave cesta na chleba
 • miešanie
 • mixovanie
 • mlynček na mäso
 • lis na citrusy
 • odšťavovač

Rýchlosť

Kuchynského robota možno ovládať pomocou gombíkov alebo mechanicky. Pri rôznych úkonoch je potrebné nastavenie rôznych rýchlostí. Drahšie kuchynské roboty samé nastavia rýchlosť a výkon vzhľadom na druh a množstvo surovín.

Čistenie kuchynského  robota

Pri čistení tela robota si vystačíte s vlhkou mäkkou hubkou/handričkou. Rozhodne odporúčame nepoužívať agresívne prípravky na báze piesku, tie by mohli telo kuchynského robota poškriabať. U príslušenstva je to však inak, vždy si treba prečítať návod od výrobcu! Veľká väčšina príslušenstva sa dá vložiť do umývačky riadu, ale do umývačky riadu rozhodne nepatria časti ktoré sú natreté tukom, vazelínou alebo iným mazadlom. Tie odporúčame utrieť vlhkou hubkou a vyhnúť sa natretým miestam.

Náš tip na kuchynského robota

Pozrieť viac

Náš tip: Bezpečnosť

Určite pamätajte aj na bezpečnú prevádzku kuchynského robota. Robot by mal byť vybavený dvojicou poistiek:

 1. Poistka proti prehriatiu – chráni robota pred preťaženým motora a zabraňuje jeho rozbitiu.
 2. Poistka proti spusteniu – znemožňuje zapnutie, keď nie je robot správne zostavený.
Vyspite sa kráľovsky! :) www.NovyNabytok.sk

Ak vás článok zaujal, prosím kliknite, že sa vám páči alebo ho zdieľajte na Facebooku. Ďakujeme!

4.8/5 - (13 votes)
Podobné články
Autor článku
Ivana Bujalková

Mojim hobby sú interiérový dizajn a starostlivosť o domácnosť. Cieľom článkov je pomôcť každému, kto chce zlepšovať a skrášľovať svoje bývanie.